top of page
  • Jan Čelikovský

Trendy v ženských účesech - 3. část

Něco do módy přijde, něco v módě odezní, a tak to jde pořád dokola. Nejde jen o oblečení, trendy je dnes kde co a to i v účesech. Ve třetí řadě o historii účesů se posuneme do 20. století. Módu ovlivňuje kultura, filmová, divadelní a především baletní představení. Kadeřnictví Praha 5 o tom ví své. 😊

Novinky a vlasy dvacátého století

Doba se mění a na řadu přichází kadeřnické přístroje a pomůcky jako fén, chemické roztoky a trvalé zvlnění vlasů. Vlasy začaly odpovídat určitému postavení, převládajícím trendům doby a společenským změnám, které se právě ve dvacátém století odehrávaly. V té době začaly ženy bojovat za svá práva a odhalovat uši a krk, čemuž se v předchozích epochách vyhýbaly.

Účesy 20.–30. let 20. století

Inspirace se čerpala v účesu s krátkou ofinou a vyholeným krkem. Navlněné mikádo bylo hitem první republiky. Ve 20. letech by správná dáma nevyšla ven na ulici bez klobouku připomínající zvon. Ikonou byla Coco Chanel a Paříž celosvětově určovala směr. Později se přidává platinová blond v dlouhých vlasech a módními trendy se stávají takzvané prstové vlny a vlnitý bob.

Účesy 40.–50. let 20. století

Známé byly hollywoodské lokny a oblíbený pin-up účes – vlasy upravené do banánového drdolu s natáčkami. V proudu byly dva odlišné styly Audrey Hepburn a Marilyn Monroe.

60.–70. léta

Tupírování a velké objemy jsou spojeny se začátkem této doby. Široké čelenky a rovné ofiny se ale postupně měnily ve styl hippies a móda přecházela do bizáru.

Účesy 80. let 20. století

Mullet– rovné vlasy kaskádovitě spadající na ramena, extrémně objemné natupírované vlasy či krátké asymetrické účesy vyznačují tuto dobu. V 90. letech jsme se již dostali do smíšených stylů a máme svobodu, co se týče účesů.

V této době jsou populární také zkrášlovací a kadeřnické salóny, které sloužily jako společenská místa umožňující ženám setkávat se a současně si nechávat upravovat vlasy či zkrášlovat obličej. Prodlužování vlasů Praha 5 je dalším z trendů nové doby.Comments


bottom of page